Hüdrolaadid

Hüdrolaadid, mida kutsutakse ka hüdrosooliks või lilleveeks, on taimede aurudestilleerimise teel saadud vedelikud, mis sisaldavad taimseid koostisosi vees lahustuval kujul.

Hüdrolaatide koostis oleneb taime tüübist, millest neid saadakse. Need ei ole ainult taimsete lõhnade veekandjad, vaid sisaldavad väärtuslikke ühendeid nagu flavonoidid, parkained, mineraalid, vitamiinid, fütosteroolid ja muud toimeained. Hüdrolaadis sisalduvad antioksüdandid aitavad vähendada vabade radikaalide poolt põhjustatud naha oksüdatiivset stressi.

Oksüdatiivseks stressiks kutsutakse olukorda, kus vabu radikaale on organismis rohkem kui neid neutraliseerivaid ühendeid. Vabad radikaalid on molekulid, millel on paaritu elektron, mistõttu on nad reaktiivsed ning võivad rünnata naha rakke, põhjustades nende kahjustust ja kaasa aidata naha vananemisele, pigmendihäiretele, põletikulistele reaktsioonidele, kollageeni tootmise vähenemisele (mis põhjustab naha lõtvumist) ja muudele probleemidele.

Vabade radikaalide tootmist organismis võvad suurendada suitsetamine, alkohol, kemikaalid, ravimid, UV–ja röntgenkiirgus, ebaõige nahahooldus, keskkonna saaste jne.

Hüdrolaadid on neutraalsed kuni kergelt happelised, nende pH väärtus jääb vahemikku 3–7 (näonaha normaalne pH jääb vahemikku 4,7–5,6). Tänu optimaalsele pH väärtusele suudavad hüdrolaadid taastada naha happesuse, nt pärast aluseliste puhastustoodete kasutamist.
Nahahoolduses on see väga oluline, aidates säilitada naha pinnal tervet mikroobset keskkonda.

Hüdrolaatidel on palju kasutusvõimalusi alates naha niisutamisest ja värskendamisest kuni aroomiteraapiani. Põletikuvastaste ja rahustavate omaduste ning rohkete looduslike taimsete koostisosadega hüdrolaadid toetavad keha- ja juuksehooldust. Need on ohutud ka tundlikule nahale ning neid kasutatakse üha enam looduskosmeetika tootmisel.

Hüdrolaadi sobivust on soovitatav eelnevalt testida ning kui teate, et teil on teatud taime suhtes allergia, vältige ettevaatusabinõuna selle hüdrolaadi kasutamist.

Shopping Cart